Tayyip Reis, trenler, öküzler ve diğerleri…

0
466

Cumhur Reisimiz Recep Tayyip Bey’in “milli iradeye” referandumda neden ‘evet’ dediklerini anlatmakta zorlandığı konuşuluyor kıskanç mihraklarca. Bit tabii büyük bir münasebetsizlik ama biz Reis’in sosyal medya hesaplarına da bir baktık. Gerçekten de bu “ulvi” amacın nedenini “anlayamayan” vatandaşlarımız olduğunu tespit ettik. İsteyen açıp bakar. Hal böyle olunca bugün Reisimiz Manisa’da yaptığı toplu açılış töreninde tüm sorulara cevap verdi ve “Evet demek, yüksek hızlı trendir” açıklamasında bulundu. İtiraf etmek gerekirse biz de “evet” diyeceğiz ama “neden” diye sorup duruyorduk kendimize. Bu açıklamayla kafalarımız bir berraklaştı, içimiz bir rahat etti ki sormayın!

Bu arada bizim Reis her zaman olduğu gibi muhalefete de gereken cevabı yapıştırdı ve “Rejim sorunu bu ülkenin 1923’te bitti. Bizim yönetim sistemiyle sorunumuz var. Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, bunları birleştiriyoruz. Güçlü bir yürütme organı oluşturuyoruz. Ama bunlar anlamaz. Bunlara beş tane koyun ver, kaybedip gelirler” diyerek coşkulara coşku kattı ve tüm halkı ikna etti! (Tabii şimdi kötü niyetli bazı unsurlar da çıkar, “Buna ülkeyi teslim ettik, ne kadar kamu kuruluşu, banka, maden, liman, şu, bu varsa hepsini kaybetti geldi” der. Elin ağzı torba değil…)

Evet kardeşler, biz biz olalım, kamu kuruluşlarını falan boş verelim, esas koyunları, keçileri kaybetmeyelim. Akıllı olalım, “evet” demek “hızlı yüksek tren” demektir. Halk deyimiyle söylersek, “öküzün trene baktığı gibi bakmayalım, evet diyelim” diyor olabilir Reis, takipte olalım!

  • SEDA ZOBAROĞLU

CEVAP VER