Halkın arazisini DAP’tılar! Avanta 3 milyar!

0
583

İstanbul’da, Validebağ korusunun hemen dibinde yeni bir inşaat rezaleti başlıyor. Mülkiyeti halka ait olan eski Hava Lojmanları arazisi DAP yapıya devredildi. DAP yapı bu araziye yapacağı dev bloklardan 3 milyar lira ciro bekliyor!

REDaktif / Özel Haber

Bir süre önce ‘eskidiği gerekçesiyle’ boşaltılan Hava Lojmanları arazisinde inşaat başlıyor. Üzerinde dört katlı altı apartman ve çocuk bahçeleri, ağaçlar, gezinti yerleri bulunan 17,2 dönümlük araziye DAP Yapı ikiz bloklarla beraber 17 adet dev blok inşa edecek. Metrekaresi 9 bin liradan ön talep toplayan DAP Yapı, inşaat başladıktan sonra metrekaresini 25 bin liraya çıkaracak. Böylelikle 100 metrekarelik bir dairenin fiyatı 2,5 milyon liraya denk gelecek. Projede 513 metrekarelik daireler de var!

17,2 dönümlük arazideki bütün yeşilliği mahvedip 17 blok dikecek olan ve 3 milyar lirayı aşan bir ciro elde etmeyi planladıklarını söyleyen DAP Yapı’nın patronu Ziya Yılmaz, projeden daire satın alanların “Validebağ korusunun tüm nimetlerinden faydalanacağını” söylüyor. Kendi tahrip ettiği doğayı, korudan telafi eden bir “pazarlama stratejisi” sürdürüyor.

DAP Yapı, arazide aynı zamanda pek çok dükkan da inşa ediyor. Dükkanların metrekaresi 46’dan 1.543’e kadar çeşitlilik gösteriyor. En ucuz dükkan 600 bin liradan satılıyor.

Böylece, AKP’nin darbe girişimini bahane ederek askeri arazileri niye şehir dışına çıkardığı anlaşılıyor; halka ait bir arazi daha dev inşaat şirketlerine peşkeş çekiliyor, son kalan yeşillik kırıntıları da betona boğuluyor. DAP Yapı, kendi yok ettiği yeşilin reklamını koru ve Hababam Sınıfı’nın çekildiği Validebağ Öğretmen Evi binasını reklam malzemesi yapıyor. İşte ekranlardan gözümüze soktukları o reklam:

CEVAP VER