Rasim Pabucu Yarım dışarı çıkabilecek mi?

0
523

Bu yandaş medyanın nereden husule geldiği belli olmayan tetikçi yazarları atıp tutmaya devam ediyor. Mesela Cem Küçük denen bir tip gevrek gevrek “tek başıma Hürriyet gazetesini maymun ettim” diye bir açıklama yapabiliyor; korkudan bacakları titreyen Aydın Doğan Efendi gibi paragözlerden cevap gelmeyince bir şey sanıyor bunlar da kendilerini…

Geçtiğimiz günlerde de bu Cem Küçük’ün “ruh ikizi” Rasim Ozan, HAYIR’lı Konvoy adıyla yola çıkan kumpas mağduru askerlere çatmaya kalktı. Fakat karşısında aklıselim insanlar olunca sert kayaya çarptı ve aldı cevabını. HAYIR’lı Konvoy’un ilk turundan dönen Emekli Kurmay Albay Ali Türkşen, izlenimlerini ve Rasim’le olan diyaloğu, RS FM’de Yavuz Oğhan’ın Bidebunudinle programında anlattı..

HALKIN GÜNDEMİ REFERANDUM DEĞİL!!

Turun çok güzel geçtiğini söyleyen Türkşen, “15 senedir başımıza neler geliyor onu anlamak açısından bu tura çıktığıma çok sevindim. Türkiye’yi Boğaz Köprüsü’nün iki yakasından ibaret sananlar Anadolu halkının ne yaşadığını bilmiyor. Halk en çok ekonomiden şikayetçi. Çarşılarda dükkanların kapandığını, hayvancılık ve tarımın bittiğini, fabrikaların kapatıldığını söylüyor. Herhalde Türkiye’nin birinci gündemi referandum değil ekonomi. Benim anladığım o oldu” dedi.

KARŞIMA ÇIKAMIYOR, CİNLİK YAPIYOR!

Türkşen, gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı ile yaşadığı polemiği ise şöyle anlattı:

“Rasim Ozan Kütahyalı denen şahıs, biz davalardan yargılanırken iddianameden bir sayfa okumadan, duruşmalara gelmeden olmadık şeyler yazdı. O süreci bunların hakaretleriyle geçirdik. Beyefendi bizlerin darbeci olduğunu, kalkışma içerisinde olduğumuzu söylüyor. Herhalde birilerine yaranma ihtiyacı var. Yalan söylüyorlar, ben beraat ettim. Üstüne devlet ‘özür dileriz’ diyerek tazminat ödedi. Bize darbeci diyerek üstümüzden prim yapmaya çalışıyor. Beyefendiyi davet ediyorum herhangi bir kanalda, nerede isterse… Bana yolladığı mesajda ‘Karşıma isterseniz 5 kişi çıkın, ben tek başıma çıkabilirim’ dedi. Herhalde ‘Ben TSK’nın 5 general, amiral ve albay rütbesindeki adamlarına tek başıma yetebilirim’ demek istiyor. Bu ülkede Halk TV var, Ulusal Kanal var. İstediği zaman ayarlayayım dedim ama hâlâ ‘öyle yapmayalım 5 kişi çıkın’ diyerek cinlik yapmaya çalışıyor. Karşıma çıkacak yüzü yok.”

KİMSENİN YÜZÜNE BAKABİLECEK BİR İNSAN DEĞİL!

Rasim Ozan Kütahyalı’nın ‘Evet’ konvoyu yapabilir önerisi hakkında ise Türkşen, “Evet konvoyu yapmak için halkın arasına karışabilecek cesaretin ve yüzün olması lazım. Ben Beşiktaş’ta oturuyorum. Rasim Ozan Kütahyalı ile bir ucundan diğer ucuna yürüyelim bakalım başına ne gelecek? Kimsenin yüzüne bakabilecek bir insan değil” açıklamasını yaptı.

Ne dersiniz? Rasim dışarı çıkabilecek durumda mı?..

  • SEDA ZOBAROĞLU

CEVAP VER