Hukuksal ıstıraplarım…

0
351

Animalia alemi, chordata şubesi, mammalia sınıfı, primates takımının, üst familyası hominoidea, familyası hominidae ve alt familyası homininae olup, hominini oymağına bağlı homo cinsinin sapiens isimli türü..

Bionimal adı Homo sapiens..

Bildiğimiz insan işte ya..

Daha bunlara kendi adımızı soyadımızı ve hatta varsa göbek adımızı eklemedik. Burada tarif edilen sadece bizim organizmanın diğer türlere göre basit bir şeması.

Kendimi bu şekilde tarif ettikten sonra bir de üstüne üstlük adımı soyadımı ve hatta (benim var) göbek adımı kullanmaktan utanır oldum. Kategorik olarak bu kadar parçalandıktan sonra daha nerelere sığışmak ihtiyacı hissedersin ey homo sapiens!.. diye bi bağırdım kendime. Canlı olmanın üstüne yüce rabbimin seni böyle kutu kutu içine yerleştirmesi neyine yetmedi de bir de sen kendini ince ince sadeleştirdin? diye sorsak… Halt etmiş oluruz. Neden? Çünküsü var.

Buraya kadar sana sadece insan hakları bahçesinde, ancak kıçın sığacak kadar bir parsel verilir ve orada kalırsın. Bu sana doğduğun anda lütfedilmiş ve ne işe yaradığını hayatın boyunca asla anlayamayacağın bir başlangıç sermayesidir. Eğer biraz şanslı olup dişi olarak doğduysan o zaman iş biraz değişir. Doğuştan sahip olduğun başlangıçta dizdiğim tüm kategorik sınıflara ek olarak yeni bir alt sınıfın mensubu olmandan dolayı kıçın için verilen parsele ek olarak yeni bir yerin daha olur. Başlangıç sermayene ek olarak verilen bu işletme sermayesine homo sapiens aleminde kadın hakları deniyor. İşte burada sesin benden çok çıkabilir çünkü bende ondan (sesten) yok. Olmayacak da. Kıskanamam bile çünkü cinsiyetçi kadın düşmanı plakasını kıçıma yapıştırıverirsiniz ve emin olun takacak o kadar yer yok.

Başka nereden ne kaparım diye şöyle bir bakınınca dramımı açıkça gördüm kardeşler. Rengimiz beyaz olduğundan hasbelkader, ırk ayrımından yararlanıp ona buna çakamıyoruz. Çakana da sesimiz çıkamıyor malum, yoksa ellerinde bu kez ırkçı plakasıyla bir koşuştururlar ki peşinden, seni insan hakları bile kurtarmaz. Kurtaramaz değil ha… Kurtarmaz..

Şimdi… Beyaz bir erkek olarak aranmaya devam ediyorum. Acaba, diyorum, içinde yaşadığım şu homo sapiens ortamında hem erkek hem beyaz olup da bir neden bularak benden daha çok sayıda olan kim var diye. Maksat azınlık haklarından yer kapmak ama ara tara atalar hep Türk çıkıyor. Orta Asya, Kafkasya, 1071, dörtnala kısrakbaşı falan dalmışız bu aleme. Şöyle bir Kürt, Rum, Ermeni cemaatleriyle bir yakınlık?.. I’ııh… Yok birader. İşletme sermayesi edinecek bir kategori bulamadık kendimize.

Hah!.. Din? Hani Alevilik falan?…

Yok mu?….

Yahudilik?….

O da yok..

Peki bir ağız tadıyla küfür etsem hay dinine imanına makamında?

Amanın…

Irkçııııııı!… Şoveeeeeeen!… Anti-semitiiiiiiist!…

Hele bu sonuncusu çok fenadır arkadaşlar. Bir yapıştırdılar mı kıçına ne olduğunu anlayamadan Hitler’in askerlik arkadaşı muamelesi görüverirsin. Bu lanet diğerlerine hiç benzemez aman dikkat.

Babalar tamamdır; sizde sermaye bol. İşletin işletin yiyin de şu benim 40×40 cm yerime göz dikmeyin yav.

Kızılelmacııııııı!..

Uzatmayayım. Tüm bunlara ek olarak işçi olmadığımızdan işçi haklarından, memur olmadığımızdan özlük haklarından, emekli olmadığımızdan… Anladınız işte. Beyaz ve erkek bir homo sapiens Sünni Türk olup da tee yukarıda anılan ayrıcalıklılardan hiçbiriyle kendinizi tarif edemiyorsanız, oturun kıçınızın üstüne. Geldiğiniz gibi gitmeyi bekleyin ses çıkartmadan. Ölünce yatay bir konumda konuşlandırılacağınız için şimdi olduğundan daha fazla bir yeriniz olacak emin olun (En az 90×200). Eğer o durumda ses çıkarmayı becerebilirseniz, artık rahatça isyan edip yaygarayı basabilirsiniz.

YAŞASIN ÖLÜ HAKLARI!..

CEVAP VER