CHP bu tuhaf ‘tip’lerle dolu!

0
495

Kendisini ‘sol’, ‘sosyal demokrat’ diye tanımlayan CHP’nin çeşitli düzeylerdeki yönetimlerinde değişik tipte insanlar var. Bunlar, artık iyice iltihap kapmış olan Türkiye siyasetinin Zübük’ü aratır cinsten figürleri haline gelmiş vaziyette. CHP Balıkesir/Karesi ilçe başkanı Onur Ayan da bu değişik tipte CHP yöneticilerinden…

Referandum sonrasında, AKP’lilerin kullandığı bir dille, iktidara alttan alta selam çakan bir açıklama yayınladı Onur Ayan. Açıklamayı eleştiren eski CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Karcı’ya ise bir sürü tehdit mesajı yolladı.

RED Balıkesir ekibi olarak, Birleşik Haziran Hareketi ve Balıkesir Demokrasi ve Emek Platformu’dan dostumuz olan eski CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Karcı’ya üyesi bulunduğu CHP’nin Balıkesir/Karesi ilçe başkanı Onur Ayan tarafından yöneltilen tehdit mesajlarını kamuoyu ile paylaşıyoruz. Ve şunu da hatırlatıyoruz: Mafyoz bozuntularına pabuç bırakmayız, bu dostumuza yönelik herhangi bir saldırı olduğu takdirde Balıkesir’in sol birikimi gereken cevabı verecektir.

Öncelikle, CHP İlçe Başkanı Onur Ayan’ın referandum sonrası yaptığı açıklamadan ilgili bölümleri (saçma imla hatalarını düzelterek) yayınlıyoruz:

“Değerli hemşehrilerim; … Milletimiz bir referandum sürecini geride bıraktı ve bir karar verdi. Referandum çalışmalarında da söylediğim gibi kararınız ne olursa olsun tüm kararları başımın üstünde taşıyacağımı milletimizin kararına sonuna kadar sahip çıkıp saygı duyacağımı söylemiştim. Milletimiz bir karar verdi. Şimdi zaman bu kararın doğruluğunu yanlışlığını tartışmak değil bir olup devletimiz milletimiz için çalışma zamanı. Unutmayınız ki Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri Cumhuriyet Halk Partisi ile atıldı. Unutmayalım ki Cumhuriyet Halk Partisi her zaman devletimiz için bir sigorta olmuştur. Bu süreçte de Cumhuriyet Halk Partisi olarak her zaman devletimiz ve milletimiz için iyi olan neyse onun için kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan çıkmadan altı okumuzun verdiği ışık ile mücadelemize devam edeceğiz.

… Artık önümüze bakıp bir olup diri olup kaldığımız yerden milletimiz adına çok daha çalışarak mücadeleye kavgasız; sevgi ile devam edeceğime sizlere söz veriyorum. Birlikteysek Güçlüyüz!..”

Bu açıklamanın üzerine, eski İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Karcı aşağıdaki yorumu paylaştı:

Bunun üzerine Karesi İlçe Başkanı Onur Ayan’ın tehditleri geldi:

Onur Ayan’a “siyasi kariyer”inde başarılar diliyoruz ama o “kariyer” basamaklarını tırmanırken sağa sola bulaşmaması konusunda bir kez daha uyarıyoruz…

CEVAP VER